Pohodlně se usaďte

a divte se se mnou

Dohoda s CTP

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Dlouholetý spor mezi městem Hradec Králové a společností CTP je u konce. Zastupitelé v úterý odpoledne schválili dohodu o narovnání. Developer podle ní musí zaplatit vybudování parkoviště u fakultní nemocnice.


 

Společnost CTP získala souhlas hradeckých zastupitelů s využitím městských pozemků a s dočasným napojením areálu na místní komunikaci. Souhlas města byl nutnou podmínkou pro vydání dodatečného stavebního povolení ze strany stavebního úřadu. Společnost CTP se v rámci dohody s městem zavázala poskytnout příspěvek 15 milionů korun na výstavbu provizorního parkoviště u fakultní nemocnice, které by mohlo začít fungovat ještě v letošním roce. Torza hal rozestavěných bez stavebního povolení u výpadovky na Třebechovice pod Orebem by tak měla po více než pěti letech zmizet. Podle slov primátora ze začátku dubna společnost CTP slíbila, že v případě souhlasu města haly ještě letos dostaví. Regionální ředitel společnosti CTP tento plán Deníku potvrdil. „Uděláme všechno pro to, abychom termín dostavby udrželi v letošním roce a mohli budovy začít co nejdříve provozovat," řekl Zdeněk Apeltauer.

Na rozdíl od minulého hlasování získal návrh o šest hlasů víc. Pro byli všichni zástupci zvolení za ODS, větší část hnutí ANO nebo Ladislav Škorpil a Romana Lišková z HDK. Zatímco v březnu se celý zastupitelský klub Pirátů hlasování zdržel, tentokrát tři z jeho pěti členů dohodu podpořili. Připojili se i minule absentující zastupitelé za hnutí ANO Eva Matyášová a Jiří Mašek a také komunista Alois Havrda. Dohoda tak byla schválena celkem 21 hlasy, potřeba jich bylo 19. „Především je dobře, že se konečně nějak rozhodlo a víme, jak bude tato nešťastná záležitost pokračovat. Společnost CTP po výhrůžkách v podobě žalob zásadně změnila strategii a začala se chovat jako partner, který chce být dobrým sousedem. Zastupitelům i hradecké veřejnosti se zástupci CTP za dosavadní jednání omluvili a žalobu stáhli. To zřejmě přesvědčilo zastupitele daleko více než finanční hledisko vzájemné dohody,“ řekl po jednání primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.
Zdroj: https://hradecky.denik.cz/zpravy_region/je-rozhodnuto-zastupitelstvo-schvalilo-dohodu-s-ctp-20190430.html