Pohodlně se usaďte

a divte se se mnou

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
Chudák Dvořák, dřel na té tribuně mezi papaláši, za ty mizerné peníze. Určitě musí i vybírat popelnice!“ Ivan Vyskočil tuší, že po dnešku se do ČT už nepodívá

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Miliony na podporu genderové rovnosti? Co dát ty peníze raději matkám,

 které už před covidem neměly z čeho zaplatit dětem obědy ve školní jídelně?“ ptá se Ivan Vyskočil. V Nedělním ránu se mimo jiné zamýšlí nad tím, jestli ještě vůbec v dnešní době ženy potřebují muže, zmiňuje MeToo i ženy v „tradičních“ mužských rolích a žertuje o „cíleném útoku proti mužům“. Se čtenáři se pak podělil o historku o chlapečkovi, který měl pocit, že ho rodiče týrají, protože ho doma nutí, aby se učil. Nejen kvůli návrhu na zvýšení poplatků to pořádně nandal řediteli ČT.

„Venku vysvitlo sluníčko, počasí skoro jako na jaře. Dokonce i ptáci u nás na “buranově“ se dali oklamat a začali zpívat a dokonce i nechali dobroty, co jim sypu do krmítka, ležet,“ začíná dnešní Nedělní ráno velmi optimisticky Ivan Vyskočil.

„Kdo by v takovém počasí poslouchal zprávy o covidu, a ani já o tom psát nehodlám. Nebudu přispívat k všeobecné naštvanosti, že pořád nevíme, co s tím. Jediní, kdo vědí, jak by se mělo a co by se mělo atd., to jsou úplně jiní soudruzi. Nepřejme si, aby se tito pokusili to tady řídit. Takže rozebírání blábolů pánů Rakušana, Fialy, Ferjenčíka a dalších, tomu se raději také vyhnu. Snad nás zase něčím pobaví paní Pekarová Adamová nebo paní Němcová, a to bude jistě k všeobecnému obveselení naprosto stačit,“ neodpustí si malé rýpnutí herec.

Chlapeček si stěžoval na týrání. Rodiče ho nutí, aby se učil!

„Ale přece jen se k tomu nařízenému pobytu doma jenom krátce vrátím. Ráno jsem v rozhlase poslouchal doktora Cyrila Höschla. Mluvil o tom, že v této době mimo jiné vzrostl i počet případů domácího násilí. I já jsem zaznamenal takový případ,“ říká Ivan Vyskočil.

„Moje partnerka je z malého městečka v Plzeňském kraji. V sousedství jejich rodiny chlapeček ve škole ohlásil, že je obětí domácího násilí a že ho rodiče týrají. Okamžitě nastoupila sociálka a dokonce i policie a zoufalí rodiče-tyrani byli předvoláni do školy. Tam při konfrontaci nešťastná chlapcova maminka se snažila z kluka dostat, co že se mu to vlastně děje? Říká mu: ‚Péťo, copak tě někdo bije, nebo jak tě trápíme?‘ A chlapeček, jistý si svou pravdou, sdělil, že ho týrají, protože ho nutí, aby se učil!“ popisuje v tomto případě naštěstí nakonec celkem úsměvnou historku, kterou zažívá v současné době jistě nejeden rodič.

 

Neumím si představit, že se ke mně v posteli tulí něco, co vypadá jako Sylvester Stallone

„Teď se ale s vámi chci podělit o takový svůj dojem. Vyveďte mne z omylu a já budu rád. Nebudu si alespoň připadat jako vztahovačný, nerudný a pomýlený dědek,“ dostává se k dalšímu tématu Ivan Vyskočil.

„Určitě znáte ono okřídlené, že muž je hlava rodiny, ale žena je krk, který s ním otáčí. Uznávám onu ohromnou moc žen, kterou mohou ovládat nás muže. Něco o tom vím. Byl už jsem párkrát ženatý. Mnohokrát jsem jejich kouzlu podlehl a ani teď nejsem proti jejich čarování imunní! Jejich půvab, případně slzy, mne vždy spolehlivě dostanou. A otáčí si mne kolem prstu. Dokonce i ty malé. Od mojí tříleté vnučky až po ty vnučky starší. Zkrátka, je to v nich už od malička,“ usmívá se láskyplně herec a zamýšlí se.

„Tak proč mám poslední dobou dojem, že už nás muže ženy snad ani nepotřebují? Nejenže už hrají fotbal, boxují a lezou zápasit do klece. Zahlédl jsem fotografii kulturistky a jako by z té fotky všechno ženské vyprchalo. Neumím si nějak představit, že se ke mně v posteli tulí něco, co vypadá jako Sylvester Stallone. Dívám se na TV a ... všimli jste si toho také? Detektivka – pěkná i napínavá, ale vrchní komisařka je ženská. A je to tak v mnoha případech.

Ještě ta půvabná a mazaná ženuška v americkém seriálu Closer mi připadá namístě. Ale pak si to vezměte jedno za druhým. Kriminálka Anděl. Nadřízená týmu – ženská. Jednou Chýlková, podruhé Adamovská. Hlava Medúzy, hlavní vyšetřovatel – ženská, Vraždy z vřesovišt – ženská, Námořní vyšetřovací služba. Nadřízená – ženská, komisařka Lescautová, další z řady, co velí chlapům. Mohl bych jmenovat dál, třeba Castle na zabití a další a další.

A příprava začala už dříve. Už do malých chlapečků kdysi bylo zaséváno, že nejlépe je proti lumpům a zlosynům ochrání Xena. Pamatujete na tu neohroženou bojovnici, co to všem chlapům nandala, co se do nich vešlo?“ žasne Ivan Vyskočil.

https://www.parlamentnilisty.cz/