Pohodlně se usaďte

a divte se se mnou

      Dovolte přivítat Vás na neoficiálních webových stránkách obce Blešno.

Budu rád, když mně pomůžete je spolutvořit svými názory a nápady. Budu zde uveřejňovat, podle vašich přání, veškeré společenské a sportovní aktivity v obci a blízkém okolí. Děkuji za případnou budoucí spolupráci. Administrátor mail naseblesno(at)seznam.cz

Hospodaření s vodou

Hodnocení uživatelů: 3 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
Hospodaření s vodou

Hospodaření s vodou

Zamyslel se někdo nad spotřebou vody a hospodaření s ní.

 

Možná ano a poslechl jsem i dočetl v tiskových médiích o různých návrzích jak na to, počínaje úpravou zdevastované přírody a konče jakýmisi dotacemi na nádoby k odchytu dešťové vody a podobnými blbostmi z hlav „moudrých“.

 Co způsobuje nedostatek vody ? :

- devastace přírody – ano

- nadměrná sucha – ano

- nehospodárná spotřeba - ano

a mnoho dalších příčin, na které by nestačil tento článek. Já ale nechci hluboce analyzovat veškeré příčiny tohoto stavu. Napadlo mě se laickým (chcete-li selským) rozumem zamyslet, kde také mohou být příčiny nedostatku vody. Po roce 1989 se pozvolna a později aktivněji řeší odpadní vody. To je bezesporu vynikající a chválihodná myšlenka. Co již není chválihodné, ale spíše trestuhodné, že naši volení politici prodali hospodaření s vodou a kanalizacemi v převážné většině do soukromých rukou kde rozhodují zisky a ne hospodaření.

Dám jeden příklad za všechny. Jakási normovaná spotřeba vody na jednoho člověka a den je cca. 100l. Za rok nám tedy vychází 36 500 litrů. V obci jako je Blešno bylo k poslednímu sčítání 310 obyvatel. Tedy když vezmu kupecké počty spotřeba vody v Blešně je za rok 11´315´000 litrů vody, což je poměrně slušná sumička. A teď si vezměte, že téměř všechno množství této vody má, lépe řečeno odchází podtlakovou kanalizací prakticky mimo naše území do Labe za Hradcem Králové.