Pohodlně se usaďte

a divte se se mnou

Vystrčilovic úvahy 3

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Ukrajina? Zase se u nás žene vše do krajnosti. Ty Fialovy rady... Ivan

Vyskočil popsal zážitek při koupi ruské zmrzliny

„V České republice už koluje takový vtip, který jako obvykle odráží pravý stav věcí. Zní takto:

 

„My tady můžeme Maďarům závidět Orbána a Ukrajincům musíme závidět Fialu.“ Tak, tak. Ti naši představitelé jako obvykle vše ženou až do neúnosné krajnosti. Opět jsme papežštější než papež a poturčenci horší Turka. Jako by neznali pravdivá lidová úsloví, že všeho moc škodí a čeho je moc, toho je příliš,“ říká na úvod Nedělního rána Ivan Vyskočil.

Ruská zmrzlina přelepená ukrajinskou vlajkou a „Hřib-Satan“

„Mně těžko po mých cestách pro ukrajinské uprchlíky nasadí psí hlavu odmítače pomoci. Ale jedu-li po magistrále a na každém kandelábru visí dvě žlutomodré vlajky, musí mne napadnout, kolik to asi stojí? Vyrobit, vyslat auto s vysokozdvižnou plošinou, zaplatit pracovníky? Hned mne zároveň napadá, jak dlouho tu lidé přispívají matkám, které nemají na to, aby zaplatily dětem školní obědy? Každý sedlák, který hospodaří za své, musí přemýšlet, zda přikoupí pro krávy seno na zimu, nebo si radši vyzdobí statek vlajkama?“ ptá se herec a pokračuje.

„Chtěl jsem si koupit ruskou zmrzlinu a paní u pumpy mi se smíchem sdělovala, že ruská zmrzlina už není ruská a já našel zmrzlinu přelepenou ukrajinskou vlajkou. Tak jsem si radši koupil Míšu. Zároveň čtu ty nesmyslné záměry primátora Hřiba-Satana, které ulice a náměstí zase chce přejmenovávat. To jsou taková prázdná a nikomu nepomáhající gesta, která budí spíše averzi, než pocit solidarity a peníze to bude zase stát nás obyčejné občany. Jen doufám, že se snad alespoň také nedočkáme Banderovy ulice,“ zvedá oči k nebi Ivan Vyskočil.

Porušení Ústavy jako prase! Kde je pan Svěrák, Ivan Trojan, Aňa Geislerová…

„Děláme aféru s chlebíčky se sýrovým Z, Michprdi jsou schopni demonstrovat proti milosti udělené panem prezidentem. Ale na to má pan prezident právo, žádným zákonem zatím nezrušené. Proč nepovstal Milionchvil proti vypínání webů, tedy proti absolutně nedemokratické a nezákonné cenzuře? To je porušení Ústavy se zakotvenou svobodou slova jako prase! A to jim náhle nevadí? Kde je najednou pan Svěrák, Ivan Trojan, Aňa Geislerová a další?“ ptá se a dodává. „To přece nemohou mít za správné, nebo jsem blbej já? Asi ano. Tak počkám, až mi to zase pan Fiala vysvětlí. Až zase bude analyzovat a prognózovat, ale dozvíme se celkově kulový!“ říká naštvaně Ivan Vyskočil.

„A já mezitím budu přemýšlet, jestli si mohu koupit ještě jedno máslo a jestli mohu jet autem o Velikonocích za sestrou na návštěvu. Rady pana Fialy, netankujte plnou nádrž, a každým litrem podporujete Putina, ty mi jsou platné asi jako v ponorce padák. Uskrovněte se! Hlavně, že oni tam nahoře se uskrovňovat nemusí. Spíše naopak! Oni přece žádné státní potíže nezpůsobili. To všechno Babiš! A teď zase válka, ve které zaplaťbůh zatím nejsme. Jen se divím, že taková Pekari-Adamová ve své nenávistné rétorice ještě nepřišla na to, že i tu válku na Ukrajině způsobil Babiš,“ chytá se za hlavu herec.

Na závěr pak projevil přání. „Kéž bych se ještě dočkal, že ve Strakovce bude sedět vláda, která nebude zaražena v nějaké cizí prdeli a bude myslet hlavně na tuto zemi a lidi v ní žijící. Až se tak stane, pak se možná přestanete divit, proč v Maďarsku zvítězil ve volbách pan Orbán s takovou převahou!“ vysvětluje a vzkazuje.

„A protože vím, že na takovou vládu si ještě dlouho počkáme. Přichází totiž „Fialova chudoba“, tak si zatím ještě užijme Velikonoce, dokud to ještě jde.“

https://www.parlamentnilisty.cz/

Dotazy,připomínky

Vaše hodnocení článů